VAIRĀKI IEMESLI KĀPĒC PAR REMONTU SĀKT DOMĀT RUDENĪ

RAKSTS ŽURNĀLĀ MŪSMĀJAS

Esam pieraduši uzskatīt, ka īstā būvēšanās un remontu sezona ir vasara. Ko tad, ja ar labajiem nodomiem bruģētais ceļš šovasar aizveda gluži uz citu pusi un mājokļa atsvaidzināšanai laika (vai naudas) tā arī neatlika? Vai aizmirst par to līdz maijam?

Remontam rudenī ir savas priekšrocības, apgalvo SIA Plāns B interjera dizainere Ilze Tola. Ir vairāk laika apdomāt, iespējas ietaupīt uz dažādu atlaižu  rēķina un pasūtīt tieši tos materiālus, ko tiešām vēlaties.. To varētu salīdzināt ar ēdienu gardēžiem, kur katra sastāvdaļa ir rūpīgi izsvērta un izgaršota.

Nav sliktu sezonu — ir nepiemēroti darbi

Ja vien neesat ieplānojuši mainīt logus, ko novembrī un mīnus grādos darīt nebūtu prātīgi, apkures sezona ir ideāli piemērota iekšdarbiem. Tad gaiss ir sauss, krāsa un līme žūst vienmērīgāk. Vasaras mums visādas, gadās arī lietainas, un tad telpas ir mitras un drēgnas... Bet tapetes, piemēram, nemaz nedrīkst līmēt pie vaļējiem logiem — var nokrist, un katrs, kurš mēģinājis to darīt slēgtā telpā +27°C, zina, cik tas ir grūti un nepatīkami. Ja logi ciet, no tapešu līmes nākošais mitrums uztaisa īstu tropu māju! Žūst nevienmērīgi, izstiepjas, saraujas... Toties ziemā temperatūra telpās ir puslīdz vienāda.

Iztiksim bez sasteigtiem lēmumiem

Nereti notiek tā — cilvēks sarunā meistarus, pirms vispār ir izdomājis, kur viņam, piemēram, stāvēs datorgalds, kur būs lampas. Meistari prasa — kur likt rozetes, kur būs izlietne? Jo viņiem jūsu vietā nav jāizdomā, kā iekārtosiet savu mājokli. Cilvēks apjūk un ir spiests steigā pieņemt lēmumus, kurus vēlāk no sirds nožēlo.

Cilvēkiem vienmēr šķiet, ka vēl par agru domāt, bet tā tas nav. Kaut arī mājai tikai pamati  ielieti vai varbūt vispār tā ir tikai uz papīra. Rudenī ir labi plānot to, ko reāli darīsi pavasarī. Tad pa ziemu var pamatīgi izdomāt, ko un kā grib, izburties cauri katalogiem, uzost, kur ko var dabūt. Martā vai aprīlī, kad celtnieki jau mīņāsies pa māju un prasīs pēc rasējuma, būsiet pārliecināti par savu izvēli.

Pērnā gada kolekcijas samazina tāmi

Decembrī flīžu, tapešu, grīdas segumu, santehnikas un tamlīdzīgos veikalos mainās kolekcija. Jaunā kolekcija, kas veikalos parādīsies janvārī—februārī, nāks ar savu cenu, kas turēsies līdz gada beigām. Ja būsiet jau laikus noskatījuši, ko gribat, ļoti skaistus un kvalitatīvus materiālus varēsiet nopirkt par ievērojami zemāku cenu. Īpaši izdevīgi var dabūt to, ko ņem nost no ražošanas. Tas nebūt nenozīmē, ka šie materiāli ir slikti vai nemoderni! Vienkārši katrai rūpnīcai ir noteikts apjoms, ko tā spēj saražot, un, ja grib ieviest jaunus produktus, no kaut kā jāatsakās. Šajā laikā reti kurš iepērkas, jo skaitās, ka nav sezona, bet velti — flīzes taču līdz martam nesapūs!

Dizaineri tieši tā arī rīkojas: decembrī, kad veikali mums piesūta katalogus ar kolekcijām, kuru nākamgad vairs nebūs un kuras pašlaik dabūjamas ļoti lēti, mēs iepērkam materiālus saviem projektiem.

Ātrāk pasūtīsi — mazāk samaksāsi

Gluži kā ar aviobiļetēm vai viesnīcu rezervēšanu — ja pasūta krietnu laiku iepriekš, ceļojums sanāk daudz lētāks. Ja vajag «vakar», šī ir neiespējamā misija — sameklēt variantu, kas patīk, der telpai, ielien budžetā un turklāt ir pieejams uz vietas.

Jūs pārmaksājat arī tad, ja pērkat pa daļām — flīzes vienā veikalā, parketu citā, krāsas — vēl trešajā. Un tad vēl aizšaujat paskatīties, vai ceturtajā nav kas labāks. Visbiežāk smalko tualetes podu var nopirkt tajā pašā veikalā, kur smalko vannu, un vēl dabūt atlaidi, tikai jāprasa. Ja nav izlikts, tas nenozīmē, ka nav nopērkams. Tagad veikali cenšas neturēt noliktavās pārāk daudz preču, tāpēc noteikti pajautājiet! Tikai būs jāpagaida, kamēr piegādās... Bet ziema ir gara — ja plānojat remontu tikai pavasarī, laika gana!

Ja visus materiālus (ieskaitot špakteli, reģipšus utt.) pasūtīsiet vienai firmai, dabūsiet apjoma atlaidi. Dizainers, izvēloties materiālus jūsu interjeram, to zina un ņem vērā. (Vispār jau dizaineriem un celtniekiem parasti ir veikalu un ražotāju atlaides, kas jums kā vienkāršam klientam nav pieejamas.)

Ja nav projekta, jūs nevarat pateikt, cik litru un kvadrātmetru jums vajadzēs, un par apjoma atlaidi ar veikalu ir grūti runāt. Tāpēc izmantojiet tumšos vakarus aprēķiniem vai konstruktīvai sarunai ar dizaineru!

Pareizais brīdis saņemt VIP līmeņa servisu

Labi dizaineri un arhitekti vasarā atvaļinājumos neiet, jo tad viņiem ir viskarstākais darbalaiks — lielos projektus parasti grib dabūt gatavus līdz septembrim vai jaungadam, reti kurš objekts rīko atklāšanu martā. Sākot no maija, dizaineram nemitīgi zvanīs telefons, viņu raus uz visām pusēm — fiziski nebūs laika, ko veltīt jūsu dzīvoklim, lai perfekti izdomātu katru stūrīti. Ja gribat, lai jūsu projektam pievērš nedalītu uzmanību, novembris ir īstais laiks, kad to pasūtīt! Projekta priekšrocība ir tā, ka ir iespējams aplūkot savu mājokli kā fotogrāfijā - 3D vizualizācijas dod Jums iespēju jau pirms nopirkšanas paskatīties kā jūsu izvēlētas flīzes un vanna iederas tieši jūsu dzīvoklī.

* Materiālu sagatavoja Aija Austruma

SIA „Sniegumi dizains”
Juridiskā adrese: Cēsu nov., Zosēnu pag., "Sniegumi", LV-4133
Reģ.nr. 40203336838
Tālr. 371-25543668
e-pasts: ilze@plansb.lv
Top.LV  
cheap jordanscheap jordanscheap jordanssac longchamp pas cher